HF118F/012-1HS5(136) Hongfa PCB relays 12 Vdc 8 A 1 maker Hongfa 1 pc(s)
Part Nnumber
HF118F/012-1HS5(136)
Description
PCB relays 12 Vdc 8 A 1 maker Hongfa 1 pc(s)
Producer
Hongfa
Basic price
PCB relays 12 Vdc 8 A 1 maker Hongfa 1 pc(s) Technical data Coil nominal voltage 12 Vdc Min. pick-up voltage 8.4 Vdc Max. pick-up voltage 18 Vdc Control mode monostable, 1 coil R(coil) 620 Ω Contact type 1 maker Contact material AgNi Switching voltage (max.) 125 Vdc, 440 Vac Switching current (max.) 8 A Max. switching capacity 300 W, 2500 VA Connection Solder pins Min. temperature -40 °C Max. temperature +85 °C Length 28.5 mm Width 10.1 mm Height 12.5 mm Category PCB relays Content 1 pc(s)
Following Parts
Random Products
(keyword HF118F/012-1HS5(136) Hongfa PCB relays 12 Vdc 8 A 1 maker Hongfa 1 pc(s))