HFE7/012-1HDST-L2 Hongfa PCB relays 12 Vdc 8 A 1 maker, 1 breaker Hongfa 1 pc(s)
Part Nnumber
HFE7/012-1HDST-L2
Description
PCB relays 12 Vdc 8 A 1 maker, 1 breaker Hongfa 1 pc(s)
Producer
Hongfa
Basic price
PCB relays 12 Vdc 8 A 1 maker, 1 breaker Hongfa 1 pc(s) Technical data Coil nominal voltage 12 Vdc Min. pick-up voltage 8.4 Vdc Control mode bi-stable, 2 coil R(coil) 514 Ω Contact type 1 maker, 1 breaker Contact material AgSnO2 Switching voltage (max.) 277 Vac Switching current (max.) 8 A Max. switching capacity 2000 VA Connection Solder pins Min. temperature -40 °C Max. temperature +70 °C Length 20 mm Width 15 mm Height 10.2 mm Category PCB relays Content 1 pc(s)
Following Parts
Random Products
(keyword HFE7/012-1HDST-L2 Hongfa PCB relays 12 Vdc 8 A 1 maker, 1 breaker Hongfa 1 pc(s))